Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Tippek a tapéta leszedéséhez

Tippek a tapéta leszedéséhez

Igen, igen, jól írtam.. A leszedéséhez. Ugyanis rengeteg esetben fordul elő, hogy a tapétázandó felületen egy korábban felrakott tapéta van, legyen az előző tulajdonostól vagy épp mi döntöttük egy frissítésen és le akarjuk cserélni a meglévő designt.

 

Őszintén szólva néha igazán kellemetlen tud lenni a tapéta leszedése. Elég nagy a valószínűsége, hogy ezt most első kézből tapasztalod és többek között ezért is olvasod most ezt a bogposztot.. 

Szóval próbáltuk a legjobb tudásunk szerint összeállítani ezt a tippgyűjteményt, reméljük volt értelme és sikerült segíteni vele. Sok sikert!

Valóban le kell szedni?

Elsőnek érdemes ezt megvizsgálni, mielőtt nekivágnánk a kaparós procedúrának. Sok esetben a régebbi tapéták olyan erősen megkötöttek, hogy egy kis gletteléssel és hibák kijavításával egy esetleges makulatúraként szolgálhatnak az új tapétának. Mi a leszedés hívei vagyunk, az előbbi példát nem feltétlen javasoljuk, mivel csak ebben az esetben javíthatók a falazat egyenetlenségei és különböző hibái, amit nem feltétlen tudunk javítani a régi tapétával a felületén.

Gőzölős tapétaleszedő

Ha normál papírtapétáról van szó, akkor egyik módja az eltávolításának, hogy gőzölős tapétaleszedővel próbáljuk meg. Ezt online bárhol be lehet szerezni, átlagára 15-20.000 Ft között mozog, egyes helyek bérlés lehetőségét is kínálják. Ezzel a módszerrel sok időt spórolhatunk meg viszont sok szakember ellenzi a használatát, mivel a gőzölős technológiának köszönhetően párologtatja a ragasztót is a falon ami így a levegőbe kerül amit akaratlanul is de belélegzünk. Előintézkedésnek érdemes a gyermekeket távol tartani a helyiségtől, ahol a gép használatban van.  

Szappanos víz és szivacs

Ezek segítségével át is itathatjuk a régi tapéta felületét, ami áztatás után elválik a faltól. A szappan mellé érdemes minimális tapéta ragasztót is adni, ami segít a szappanos víz tapéta felületen maradásánál. Hagyjuk ázni 20-30 percet, majd lentről felfelé haladva egy spakli segítségével kaparjuk folyamatosan.

Előfordulhat, hogy a falfelület sérülése esetén a hibás részeket glettelni kell a leszedés után, illetve nagyon régi és keményen kötött tapétáknál egy második kör áztatás is szükséges lehet.

Ha erősen mintázott, dombornyomású tapétával van dolgunk, akkor érdemes elődörzsölni az anyagot a falon, majd miután kellőképpen kopott a felület, akkor alkalmazhatjuk a gőzölős vagy. a szivacsos technikát, így a minta kopásain keresztül kellőképp fel tud szívódni az anyag a levételhez.

Sok sikert kívánunk a projektedhez! :)

Tartalomhoz tartozó címkék: diy tapéta tippek